Hai din pantofi in bocanci

DESPRE NOI

Scop, Viziune, Misiune

Echipa

Margot Menning
Președinte
Cosmin Ignat
Vicepresedinte
Florica Menning
Vicepresedinte

Scopul asociației

Scopul Asociației Hai din pantofi în bocanci este unul nepatrimonial.

Până acum am desfășurat activități de ajutorare umanitară, am contribuit la

îngrijirea persoanelor aflate în suferință, în special în mediul rural, am oferit ajutoare materiale

copiilor, bătrânilor și multor persoane aflate în situații mai puțin fericite.

Valorile asociației

Comunitatea este foarte importantă pentru noi. Activăm pe Valea Hârtibaciului, unde și locuiesc doi dintre membrii asociației.

Prin intermediul acestui proiect ne
propunem să dezvoltăm un centru educational modern, bazat pe experiențe culturale care să deschidă orizonturile și apetitul copiilor spre cunoaștere.

Prin activitatea asociației ne propunem să acoperim un vid educațional pentru  copiii din comuna Roșia.

Asociația HAI din pantofi în bocanci a fost fondată la începutul anului 2022.
Din 2021 Margot și Cosmin locuiesc în satul Cașolț, comuna Roșia.
Pe toată Valea Hârtibaciului se întâlnesc comunități care au nevoie de sprijin material și educațional. Nevoile acestea sunt mult mai complexe iar soluții există!
Asociația Hai din pantofi în bocanci are rolul de a le identifica și a le implementa pentru a crea condițiile de dezvoltare a zonei dar mai ales a oamenilor câte trăiesc aici. O zonă de o frumusețe rară care are un potențial enorm!

Margot Menning – presedinta asociației Hai din pantofi în bocanci

Ioan Cosmin Ignat – vicepreședintele asociației Hai din pantofi în bocanci